Destek Hattı:

0332 353 0376

Haber Detay

Konya'da hizmet veren servisimiz her marka ve model Buzdolabınızı Selçuklu, Karatay, Meram semtlerinde tamir ve servisini gerçekleştirmektedir. Himzet verdiğimiz bazı markalar; Vestel, Arçelik, Beko, Siemens, Bosch, Regal, Süsler, Samsung, Profilo ve diğer markalar.

Arçelik Buzdolabı Termik Atıyor?

Soru:

Arçelik tek kapılı buzdolabı çalışmaya başladıktan 5 saniye sonra termik atarak duruyor. Termik soğuyunca tekrar çalışıp duruyor. Kompresörde inleme sesi yok normal çalışıyor gibi. Elektrik sayacından kontrol ettiğimde çalıştığı esnada 8-10 amper gibi bir akım çekiyor. Sorun kompresör de mı termik yada röle de mi? Kompresör girişleri ters üçgen değil normal üçgen. Dolabın alt iç tarafındaki uc ile üst uç enerjili. Cevap verebilir misiniz? Teşekkürler.

Cevab:

Öncelikle yetkili servis Alperen soğutmayı tercih ettiğiniz için teşekür ederiz bahsettiğiniz arıza motor olma iktimali çok yüksektir genelde onlarda sıkışma olmaz   iyi günler.

Beko buzdolabı çalışırken çalışma sesi artıyor ?

Ortam sıcaklığının değişmesine bağlı olarak buzdolabının çalışma performansı değişebilir. Bu normaldir ve bir arıza değildir.

Buzdolabı Neden Sürekli Çalışır?

Soru:

Merhabalar vermiş oldunuz bilgilerden dolayı size teşekkür ederim öncelikle buzdolabım ile ilgili bir sorunum var. Buzdolabım sürekli çalışıyor bir kaç usta ile görüştüm motor arızalı dedi bir tanesi gazı bitmiş dedi. Röle arızalanmış dediler aklımı karıştırdılar. Buzdolabımın altı ve üstü soğutur ama sürekli çalışıyor sorunu nedir.

Cevap:

Öncelikle beyaz eşya buzdolabı hakkında etkili servis Alperen Soğutma'yı tercih ettiğiniz için teşekür ederiz buzdolaplarının soğutmama arızası olarak 3.4 sebebi vardır bunlardan saymaya başlarsak motor arızası gaz bitmesi sistem tıkanıklıgı kanal tıkanması gibi sorunlarda  buzdolabınız kesinlikle sogutmaz.

Bosch Dondurucu Sıcaklığı Çok Düşük Ama Soğutucu Sıcaklığı Yeterli.

  • Dondurucu bölme sıcaklığı çok düşük bir değere ayarlanmıştır. Dondurucu bölme sıcaklığını daha yüksek bir dereceye ayarlayıp kontrol edin.

Vestel Soğutucu Sıcaklığı Çok Düşük Ama Dondurucu Sıcaklığı Yeterli.

  • Soğutucu bölme sıcaklığı çok düşük bir değere ayarlanmıştır. Soğutucu bölme sıcaklığını daha yüksek bir dereceye ayarlayıp kontrol edin.

Siemens Soğutucu bölme çekmecelerinde saklanan yiyecekler donuyor.

  • Soğutucu bölme sıcaklığı çok yüksek bir değere ayarlanmıştır. Soğutucu bölme sıcaklığını daha düşük bir değere ayarlayıp kontrol edin.

Profilo Buzdolabından rüzgar sesi geliyor.

Buzdolabının soğutma işlemini gerçekleştirebilmesi için fan kullanılmaktadır. Bu normaldir ve bir arıza değildir.

 

Diğer Haberler

Konya Özel Bosch Servisi
Konya Özel Bosch Servisi. 29 - Eylül - 2018
Konya Bosch
Konya Bosch. 13 - Eylül - 2018
Selçuklu Servisi
Selçuklu Servisi. 05 - Mayıs - 2018
Karatay Servisi
Karatay Servisi. 05 - Mayıs - 2018
Meram Servisi
Meram Servisi. 05 - Mayıs - 2018
Buzdolabı Servisi
Buzdolabı Servisi. 08 - Ağustos - 2017

E-Bülten Kayıt

Firmamızdan haberder olmak için bültene kayıt olabilirsiniz.